Pátek, 27 ledna, 2023

/

10 důvodů, proč si vybrat topné folie

I vy plánujete změnit či vylepšit své bydlení? Pohodlí v domě či bytě je k nezaplacení. Dopřejte si slunce ve vaší podlaze i v chladnějších dnech.

  1. Realizace je o 60% levnější

Oproti jiným typům vytápění je realizace díky rychlé montáži a jednoduchosti systému mnohem levnější. Navíc nejsou zapotřebí žádné dodatečné technologie jako komín nebo plynová přípojka. Jednoduše nainstalujete fólii pod plovoucí podlahu nebo do potěru a vše je připraveno k okamžitému spuštění. Stačí jen spočítat potřebné délky topné folie, šířku a délku pásů tak, aby vám pokryly plochu pokoje.

  1. Žádné skryté poplatky během životnosti

Topné fólie Heat Decor jsou navrženy tak, aby po celou dobu životnosti nebyly zapotřebí žádné servisní ani revizní úkony. Oproti jiným systémům, které pracují s výbušnými nebo zdraví nebezpečnými látkami, jsou topné fólie bezpečné a nevyžadují žádné pravidelné kontroly.

  1. Bezporuchová životnost minimálně 50 let

Topné infra fólie neobsahují žádné pohyblivé části jako ventilátory, pumpy, čerpadla, atp. I díky tomu se v systému kromě snadno vyměnitelných elektronických termostatů nemá co pokazit. Chcete-li vědět z čeho a jak se vyrábějí, podívejte se na naše krátké video.

  1. Využitelnost i při rekonstrukcích

Obrovskou výhodou topných fólií je stavební výška, která je maximálně 6mm. I proto jsou tak oblíbené při rekonstrukcích starších domů a bytů. Při rekonstrukci lze instalovat vytápění po jednotlivých místnostech a tím se vyhnout kompletnímu vystěhování.

  1. Úsporný provoz

Díky samostatné regulaci jednotlivých okruhů lze dosáhnout úspornějšího provozu, hlavně v časových pásmech dne, kdy nikdo není doma. Nevznikají žádné ztráty tepla na rozvodech teplé vody. Ve spojení s fotovoltaickou elektrárnou na střeše lze dosáhnout velmi nízké spotřeby i při zdražování elektrické energie v budoucnosti.

  1. Plynulejší a rychlejší regulace

Přímý ohřev v podlaze zajišťuje velmi rychlý náběh vytápění při vychlazeném domě. Reakční doba vypnutí a zapnutí ohřevu je tak rychlá, že regulace nemá téměř žádnou setrvačnost a poskytuje přesnou regulaci na základě požadavku uživatele.

  1. Minimální nároky na instalaci

Topná fólie nepotřebuje žádný kotel ani venkovní jednotku. Nepotřebuje komín ani extra přípojku. Nezabírá prakticky žádné místo ani v technické místnosti, která se dá využít k jiným účelům než jsou pračka a sušička.

  1. Tichý provoz

Topná folie Heat Decor nepoužívá ke svému provozu žádné mechanické ani točivé komponenty, které by zvyšovaly hlučnost v domě.

  1. Bezpečnost a ekologie

Topné folie jsou bezpečné pro lidi i životní prostředí. Nevybuchují jako plyn a neobsahují nebezpečná chladiva. Ve spojení s fotovoltaikou jsou z hlediska dopadu na životní prostředí tou nejlepší alternativou vytápění budoucnosti.

  1. Pozitivní vliv na zdraví

Infrazáření, které je základním principem topných fólií, má pozitivní vliv na lidský organismus. Proniká do hlubokých vrstev dermis, přes které zahřívá vaše tělo. Pokožka se tak zahřívá, vaše krevní cévy se rozšiřují a stimuluje se tak krevní oběh a metabolismus. Zlepšuje se tak lymfatická cirkulace a krevní oběh, díky čemuž se zlepšuje přísun výživných látek do vašeho těla a podporuje tak imunitní systém člověka.

Chcete-li vědět víc nebo potřebujete individuálně poradit, neváhejte nás kontaktovat.